Kecskeméti TE - Budapest Honvéd 2-2 (0-1)
Vezette: Solymosi Péter (Takács G., Kiss I B.)
Gólszerző: Montvai 61' Némedi 71', illetve Bajner 40', Vaccaro 84'.

BHFC: Németh G. - Nagy Z., Vukmir, Debreceni, Iancsuk - Abass, Macko (Coira 78’), Akassou, Diego - Moreira (Vaccaro 73’), Bajner (Abraham 54’).
Vezetőedző: Massimo Morales

KTE: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Farkas - Bori, Csukics, Savics (Némedi 56’), Csordás - Montvai (Bagi 78’), Litsingi (Simon 46’).
Vezetőedző: Urbányi István

Sárga lap: Némedi 69', illetve Bajner 50', Macko 59', Moreira 70'

Egy perces gyászszünettel kezdődik a mérkőzés a tegnap elhunyt Varga Zoltán emlékére.
1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.
2. perc: Bori végzett el szabadrúgást 25 méterről, a beívelést Debreceni vágta ki szögletre.
6. perc: Diego indult meg a bal szélen, beadására Macko érkezett és fölé rúgta a labdát.
9. perc: Litsingi adott be egy gyors akció végén középre, de Abass szögletre tisztázott.
10. perc: Litsingi fűzte be védőnket a jobb szélen, beadására Csordás érkezett, de a jobb kapufa mellé csúsztatott fejjel.
14. perc: Lambulic szabálytalankodott Abassal szemben majd verbálisan folytatta a keménykedést.
17. perc: Abass adott be középre, de Bajner elől szögletre tisztáztak.
18. perc: Macko lövésre szánta el magát 25 méterről, de méterekkel elkerülte a kaput a lapos löket.
26. perc: Abass lőtt 16 méterről jobb lábbal, a bal alsó sarok felé tartó erős lövését a kapus bravúrral szögletre tolta.
28. perc: Diego lőtt 20 méterről, de a labda két méterrel elkerülte a kaput.
35. perc: Macko jobb oldali beadását Abass lőtte rá, de Farkas beletette a lábát, így a labda a kapu mellé szállt.
37. perc: Bori tört be a 16-os bal oldalán, de Nagy bravúrosan szerelte.
37. perc: Bori bal oldali szöglete után Cukic belsőzött egy méterrel a jobb kapufa mellé.
40. perc: GÓÓÓÓÓL! Macko végzett el szabadrúgást, a beadásba Moreira csúsztatott bele, majd Bajner is beleért, így a labda a hálóban kötött ki.
41. perc: Montvai lőtt 18 méterről a kapunkra, de Németh magabiztosan védett.
44. perc: Macko 30 méteres szabadrúgása kijött a hazai kapusról, a jobb oldalon érkező Abass a bal alsó sarokba lőtte a labdát, de a játékvezető lesállás miatt érvénytelenítette a találatot.
45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.
46. perc: Véget ért az első félidő.

Az első félidőt a hazaiak kezdték jobban, nekünk minden erőnket felemésztette a védekezés, támadásban pedig semmit nem tudtunk mutatni. Fél óra elteltével már nekünk is többször sikerült a lila-fehérek kapuja előtt veszélyes helyzetet kialakítani, ami a játékrész végén egy pontrúgás révén góllá érett. Nemsokára jövünk vissza a második félidővel!

46. perc: A mieink kezdték a mérkőzést.
46. perc: Litsingi helyett Simon Attila a pályán a hazaiaknál.
47. perc: Schindler húzott el a jobb szélen Nagy mellett, beadására Simon érkezett, de a bal kapufa mellé fejelt.
48. perc: Abass tört be a 16-os jobb sarkánál, Moreirához játszott, aki 6 méterről laposan a kapusba lőtte a labdát.
48. perc: Cukic játszotta meg Csordást, aki 16 méterről fölé durrantott.
50. perc: Bajner kapott sárgát szimulálásért.
54. perc: Macko szabadított fel és kirúgta a stadionból a labdát.
55. perc: Morales lehozta a gólszerzőt, Bajner helyett Abraham a pályán.
56. perc: Savic helyett Némedi a pályán a lila-fehéreknél.
58. perc: Cukic három emberen fűzte át magát a félpályánál, Montvaihoz passzolt, aki a 16-osnál visszaküldte neki a labdát, a lövést Németh bravúrral hárította.
59. perc: Macko is besárgult.
61. perc: Egyenlített a Kecskemét! Némedi adott be a jobb szélen, a labdát Montvai félfordulatból lőtte a hálónkba.
63. perc: Macko adott be szögletet, Abass fejelt kapura, a labda támadóink szerint áthaladt a gólvonalon, de a játékvezető úgy látta, a kapus még a gólvonal előtt fogta meg a labdát.
65. perc: Macko végzett el szabadrúgást 30 méterről és csupán egy méterrel kerülte el lövése a hazaiak kapuját.
70. perc: Bori végzett el szabadrúgást 19 méterről, a sorfalba lőtt, de a bíró szerint Moreira kézzel beleütött a labdába, ezért a büntetőpontra mutatott.
70: perc: Moreira kapott sárgát a kezezésért.
72. perc: Fordított a Kecskemét! Némedi talált be a megítélt tizenegyesből.
72. perc: Némedi kapott sárgát túlzott gólörömért
73. perc: A sárgalapos Moreira helyett Vaccaro állt be.
78. perc: Montvai helyére Bagi állt be.
79. perc: Macko lejött a pályáról, helyette Coira folytatja.
84. perc: GÓÓÓÓÓL! Diego fejelte középre a labdát a kimozduló kapus felett, Vaccaro érkezett és hat méterről a kapuba lőtte a labdát.
90. perc: Két perc a hosszabbítás.
91. perc: Bagi lövése 20 méterről kipattant Némethről, de védőink felszabadítottak.
92. perc: Véget ért a mérkőzés.

A második játékrészben mindkét együttes támadóbb szellemben lépett pályára, fél óra elteltével a hazaiak érdekes bírói ítéletek mellett fordítottak. Kíváncsian várjuk majd a felvételeket az esetekről. A mieink viszont nem adták fel és a félidő végén egyenlítettek, sőt, kis szerencsével még a győzelmet is megszerezhettük volna.